ДИПЛОМНА: Формування бренду українського одяг

   

Предмет: технологія, трудове навчання.
Тип роботи: дипломна, бакалаврська.
Об'єм роботи: 39 сторінок А4
Унікальність тексту: 87%

Сучасне суспільство сильно відрізняється від того, яке ми могли бачити лише півтора роки тому, оскільки людські звички, звичаї та спосіб життя сильно змінила війна. Жодна сфера життя не залишилася незайманою, у тому числі – модне середовище. Фахівцям у галузі моди потрібно було знаходити абсолютно нові рішення та концепції, щоб бренди не здавали свої позиції. Брендинг у цьому випадку також почав набувати нових.

Щоб отримати повний текст роботи звертайтесь за контактами, які є на сайті


ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………….3

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ БРЕНДИНГУ……………6

          1.1. Поняття, сутність та завдання брендингу……………………………….6

          1.2. Основні методики просування брендів одягу на сучасному ринку…..11

 

РОЗДІЛ 2. РОЗРОБКА АВТОРСЬКОГО ПРОЄКТУ БРЕНДУ ОДЯГУ…...16

          2.1 Основна ідея проєкту, продукт маркетингової стратегії………………16

          2.2. Творчо-виробничий і організаційний план…………………………….19

          2.3 Фінансовий план, оцінка ризиків та результатів проєкту……………...25

 

ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..31

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….33

ДОДАТКИ………………………………………………………………………….36

  

ВСТУП 

Актуальність теми. Сучасне суспільство сильно відрізняється від того, яке ми могли бачити лише півтора роки тому, оскільки людські звички, звичаї та спосіб життя сильно змінила війна. Жодна сфера життя не залишилася незайманою, у тому числі – модне середовище. Фахівцям у галузі моди потрібно було знаходити абсолютно нові рішення та концепції, щоб бренди не здавали свої позиції. Брендинг у цьому випадку також почав набувати нових .

Бренди для багатьох мають важливе значення. Складно уявити світ без іменитого одягу, прикрас та багато іншого. Глобально бренд – це відбиток людини. Сьогодні наявність будь-якого лейбла в людини може говорити про її соціальне, фінансове становище і навіть філософію. Філософія брендів, яким людина віддає перевагу, відображає її світогляд та культуру. Часто за набором брендів можна навіть визначити рід діяльності того чи іншого індивіда.

Однією з функцій формування бренду одягу є планування її діяльності. Найважливішою ланкою цього напряму є бізнес-планування. Бізнес-план бренду - це документ, що є планом створення або розвитку організації. У ньому відображені основні цілі та стратегія бренду, шляхи їх досягнення, передбачувані потреби в ресурсах та очікувані результати. Бізнес-план бренду є фундаментом внутрішньофірмового управління, на якому базується робота будь-якої організації. Слід зазначити, що у бізнес-плануванні бренду одягу найбільшу цінність представляють аналіз і прогноз ситуації - це параметри, які неможливо прорахувати, але саме вони є визначальними під час написання бізнес-плану бренду одягу.

Ця тема сьогодні актуальна тим, що в умовах ринкової економіки бренди одягу не можуть досягти стабільного успіху без чіткого та ефективного планування своєї діяльності, а також без постійного збору та акумулювання інформації, як про стан цільових ринків та становище на них конкурентів, так і про власні перспективи та можливостях. Кожний бренд, починаючи бізнес, зобов'язаний чітко представляти потребу у фінансових, матеріальних, трудових та інтелектуальних ресурсах, у джерелах їх отримання, а також вміти точно розраховувати ефективність використання наявних коштів у перспективі у процесі ведення діяльності.

В результаті поверхового підходу до розробки бізнес-плану бренду одягу, прийняті рішення часто бувають або сумнівними, або помилковими, що в кінцевому підсумку може призвести до невиправданих витрат і, як наслідок, зниження конкурентоспроможності бренду. Таким чином, у сучасних умовах актуальність розробки бізнес-плану бренду одягу не викликає сумніву.

Існує кілька досліджень у галузі брендингу, такі роботи, як В. В. Трубенко  «Визначення позицій бренду як основа маркетингової стратегії», Е. А. Біленко «Способи просування бренду», Н. Є. Тарасова «Просуванні бренду», Г. Я. Студинська «Бренд як інструмент глобалізації», А. Мирний «Основні концепції бренд-менеджменту».

Існують і спеціальні дослідження, присвячені вивченню безпосередньо бренду українського одягу, але на сьогоднішній день їх мало, наприклад, Л. М. Капустіна «Конкурентні позиції бренду українського одягу»: аналіз тенденцій розвитку бренду українського одягу», М. С. Калуга «Молодіжні бренди українського одягу як агенти соціалізації».

Метою дослідження є аналіз специфіки просування бренду українського одягу у торгових мережах.

Ця мета визначила постановку та порядок вирішення наступних завдань дослідження:

- визначити поняття, сутність та завдання брендингу;

- охарактеризувати основні методики просування брендів на сучасному ринку;

- дослідити основну ідею проєкту, продукт маркетингової стратегії;

- розібрати творчо-виробничий і організаційний план;

- проаналізувати фінансовий план, оцінка ризиків та результатів проєкту.

Об'єктом дослідження є брендинг українського одягу у торгових мережах.

Предметом дослідження є специфіка просування бренду українського одягу.

Емпіричну базу дослідження склали матеріали офіційних сайтів, матеріали, розміщені на сторінках брендів торгових мереж у соціальних мережах Facebook та Instagram.

Теоретичну базу дослідження склали праці зарубіжних та вітчизняних вчених у галузі маркетингу: С. С. Зима, Є. С. Кулик, Р. Є. Мансур; реклами та зв'язків з громадськістю: К. В. Антипенко, Г. А. Василевська, І. Л. Віконський, В. А. Євтушенко, В. Н. Ясинчук.

Методологічною базою дослідження є загальнонаукові методи (метод аналізу, синтезу, дедукції, аналогії), методи наукового спостереження та опису. При аналізі специфіки брендингу українських торгових мереж було застосовано методи контент-аналізу та спостереження.

Структура роботи: робота включає вступ, два розділи, висновки, список використаних джерел та додатки.


ВИСНОВКИ 

Брендінг – це сьогодні актуальне та важливе поняття, яке передбачає розвиток та просування бренду у різних напрямках. Без брендингу та маркетингових стратегій у сучасному світі складно існувати будь-якій компанії, а конкуренти ніколи не дають можливості не діяти. Великі завдання брендингу полягають у багатьох чинників: від вибудовування позиціонування над ринком до спеціальних методів представлення у магазинах.

Методики просування брендів на сучасному ринку також дуже різноманітні та мають безліч особливостей. Просувати бренд можна за допомогою акцій, реферальних програм, різних Інтернет-прийомів. Просування у соціальних мережах, контекстна та таргетована реклама сьогодні стають основою майже будь-якого бренду, а реалізація товарів через акційні пропозиції та особливі програми лояльності робить бренд привабливішим для покупця, який уже прийшов до магазину.

Безумовно, торгові мережі мають свої особливості просування брендів, як і багато інших ніш. Торговельна мережа передбачає широкий спектр магазинів, які повинні працювати під одним брендом, тому реалізувати просування таких компаній особливо складно і важливо, але багато брендів успішно використовують багато прийомів просування.

Таким чином, було виявлено, що продаж модного жіночого одягу є привабливим для відкриття нового бізнесу, т.к. спостерігається динаміка зростання обсягів реалізації продукції. Крім того, на ринку модного жіночого одягу Іркутської області спостерігається досить низький рівень концентрації конкурентів, що є сприятливою умовою для відкриття бізнесу. За результатами проведеного аналізу було ухвалено рішення про доцільність відкриття нового магазину жіночого одягу.

У ході складання бізнес-плану було виявлено, що для реалізації цього проекту потрібно наявність фінансових коштів у розмірі 461035 грн. Також було побудовано маркетинговий, торговельний та організаційні плани, які є обов'язковою складовою бізнес-плану.

Оцінка ефективності відкриття магазину жіночого одягу в м. Усть-Кут дозволила виявити, що проект є економічно ефективним, т.к.

Таким чином, можна дійти невтішного висновку про доцільність реалізації цього заходу, т.к.:

- NPV = 136 107 грн. > 0;

- PI = 1,29 > 1, тобто, з кожної гривні, вкладеного у реалізацію заходу, компанія отримає 29 коп. прибутку;

- IRR = 150% > р (= 20,5%), тобто, розрахункова ставка дисконтування, коли він чиста поточна вартість реалізації заходу дорівнює 0 перебуває в рівні 150%.

У цьому покриття своїх постійних витрат і продовження провадження діяльності, магазину необхідно отримувати щомісячну виручку у вигляді 98322 грн.

Далі був проведений аналіз ризиків проекту, в ході якого було виявлено, що найактуальнішим ризиком для нової організації є ризик зниження або зовсім відсутності попиту на товари: покупець ще не знайомий з новим магазином і віддає перевагу вже знайомим. Для більш детального розгляду цього ризику було проведено аналіз чутливості показника чистого наведеного доходу до зміни обсягів продажу, який показав, що зміна виручки дуже впливає на NPV, тобто, для реалізації проекту важливого значення має стабільність графіка отримання виручки від продукції, т.к. вже за 30% зниження виручки NPV проекту з відкриття магазину жіночого одягу буде негативним.

Таким чином, можна зробити висновок, що головна мета дослідження, що полягає у розробці бізнес-плану з відкриття магазину жіночого одягу та обґрунтування його економічної ефективності, було виконано.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 

1. Антіпов К.В. Основи реклами. Видавництво: «Дашков і К °», 2019. 329 с.

2. Білалова Е. А. Способи просування бренду. Вісник науки та освіти. 2019. С. 58.

3. Васильєв Г.А. Основи рекламної діяльності. Миколаїв: Видавництво "Логос", 2014. 414 с.

4. Вікентьєв І. Л. Прийоми реклами та public relations. Запоріжжя: ТРИЗ-ШАНСТ, 2015. 228 с.

5. Долженко І. Б. Глобальні ланцюжки створення вартості в індустрії моди. Міжнародний журнал гуманітарних та природничих наук. 2019. С. 54.

6. Долженко І. Б. Особливості діяльності транснаціональних корпорацій індустрії моди в умовах пандемії covid-19. Економіка та бізнес: теорія та практика. 2020. С. 94.

7. Євстаф'єв В.А., Ясонов В.М. Що, де та як рекламувати. Практичні поради. Навчальний посібник. Суми: Вид-во "Юпітер", 2015. 372 с.

8. Єгоров М. В. Удосконалення логістичної та маркетингової політики на підприємстві. Форум молодіжної науки. 2020. С. 56.

9. Зіміна С. С. Порівняльна характеристика традиційного маркетингу та Інтернет-маркетингу. Economics. 2017. С. 46.

10. Калуга М. С. Молодіжні бренди одягу як агенти соціалізації. Наукові праці Київського гуманітарного університету. 2019. С. 32.

11. Капустіна Л. М., Кондратенко Ю. Н., Ликова К. В., Тимохіна Г. С. Конкурентні позиції бренду українського одягу на українському ринку одяг. Практичний маркетинг. 2018. С. 32.

12. Карапетян С. Р. Підвищення ефективності маркетингових досліджень на стадії розробки нового товару в умовах реалізації політики імпортозаміщення. Вісник Київського університету ім. Шевченка. Серія «Економіка та право». 2019. С. 19.

13. Крутов Н. М., Деревягіна М. В. Мережі магазинів українського одягу в Україні: аналіз тенденцій розвитку. Актуальні проблеми гуманітарних та природничих наук. 2015. С. 83.

14. Куликова Є. С. Види маркетингу.Наука та освіта сьогодні. 2018. С. 109.

15. Лапигін Ю. Н., Мартасов Д. А. Цикли брендингу. Регіональна економіка: теорія та практика. 2012. С. 36.

16. Ліппман У. Суспільна думка. Тернопіль: Інститут фонду «Громадська думка», 2014. 384 с.

17. Малишева Є. В. Вплив процесів цифровізації та глобалізації на розвиток світового та українського ринку моди. Вісник українського економічного університету. Львів: 2018. С. 167.

18. Мансуров Р. Є. Технології маркетингу. Практичний маркетинг. 2017. С. 182.

19. Митрофанова А. Основні концепції бренд-менеджменту. Економіка та бізнес: теорія та практика. Харків: 2020. С. 163.

20. Міщенко І. К. Про деякі тенденції розвитку мережевого рітейлу в сучасних умовах. Дніпровський вісник Фін-університету. 2019. С. 49.

21. Мудров А.М. Основи реклам. Видавництво: Магістр, 2018. 397 с.

22. Назайкін О.М. Табоїди наступають. І не виграють? Медіаскоп: електронний науковий журнал факультету журналістики ЛНУ. Львів: 2017. URL: http://www.mediascope.uа/node/193

23. Огілві Д. Про рекламу. Одеса: Видавництво: Логос, 2015. 240 с.

24. Патахова М. А. Бренд та якість основа конкурентоспроможності виробника на ринку молодіжного одягу. Питання структуризації економіки. 2019. С. 101.

25. Пісоцький Є. Сучасна реклама. Теорія та практика. Рівне: Фенікс, 2013.134 с.

26. Подорожна Л.В. Теорія та практика реклами: навч. Посібник. Подорожня. Київ: Вид-во "Омега-Л", 2021. 344 с.

27. Потолокова М. А. Брендінг: особливості використання. Теорія та практика у суспільному розвиткові. 2012. С. 211.

28. Рогожин М.Ю. Теорія та практика рекламної діяльності. Навчальний посібник. Миколаїв, Вид-во МДЛ, 2021. С. 20.

29. Соснило А. І. Роль сучасної корпоративної культури у розвитку компаній. Управлінське консультування. 2018. С. 120.

30. Студинська Г. Я. Бренд як інструмент глобалізації. Економічний вісник університету. Збірник наукових праць вчених та аспірантів. 2020. С. 138.

31. Тарасова Н. Є., Баженов Д. Д. Роль реклами у просуванні бренду. Символ науки. 2019. С. 75.

32. Трубнікова В. В., Боярська З. А. Визначення позицій бренду як основа маркетингової стратегії. Основи економіки, управління та права. 2021. С. 42.

33. Усова Т. Є. Еволюційна природа брендингу. Lingua mobilis. 2014. С. 108.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Сервис звонка с сайта RedConnect