ДИПЛОМНА: Організаційно-методичні підходи до аудиту фінансової звітності комерційних підприємств

   

Предмет: фінанси, економіка.
Тип роботи: дипломна, магістерська.
Об'єм роботи: 90 сторінок А4
Унікальність тексту: 86%

Аудит фінансової звітності комерційного підприємства є важливим елементом інформації для користувачів звітності, оскільки підвищує впевненість і власників, і контрагентів, і банків, які розглядають кредитні заявки, та інших суб'єктів у тому, що звітність правдива, підготовлена відповідно до правил обліку, в ній немає суттєвих спотворень, пов'язаних з помилками чи несумлінними діями, приховування важливої для користувачів фінансової чи нефінансової інформації.

Щоб отримати повний текст роботи звертайтесь за контактами, які є на сайті


ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СУЧАСНОГО АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

          1.1 Методологічна основа техніки та технології аудиту фінансової звітності на комерційному підприємстві

          1.2 Нормативно-правова база внутрішнього аудиту підприємства

          1.3 Державний фінансовий контроль аудиту підприємства

РОЗДІЛ 2. ТЕХНІКА ТА ТЕХНОЛОГІЯ ПРОВЕДЕННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

          2.1 Діяльність саморегульованих організацій (СРО) в аудиті фінансової звітності

          2.2 Планування зовнішнього аудиту фінансової звітності

          2.3 Аналітичні процедури в аудиті фінансової звітності комерційної організації

РОЗДІЛ 3. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ АУДИТУ ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

          3.1 Організація ефективного зовнішнього аудиту фінансової звітності на прикладі ТОВ «Ядзаківські Україна»

          3.2 Удосконалення планування та організації внутрішнього аудиту на прикладі ТОВ «Ядзаківські Україна»

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

 

ВСТУП

          Актуальність теми. Аудит фінансової звітності комерційного підприємства є важливим елементом інформації для користувачів звітності, оскільки підвищує впевненість і власників, і контрагентів, і банків, які розглядають кредитні заявки, та інших суб'єктів у тому, що звітність правдива, підготовлена відповідно до правил обліку, в ній немає суттєвих спотворень, пов'язаних з помилками чи несумлінними діями, приховування важливої для користувачів фінансової чи нефінансової інформації.

          Аудиторський висновок з фінансової бухгалтерської звітності – важливе джерело інформації не тільки про процес та результат аудиту, але й про стан справ у компанії. Він не залежить від того, чи згідне з ним керівництво. Аналогічно тому, як керівництво компанії несе відповідальність за достовірність річної звітності та випускає цю звітність незалежно від думки аудитора.

          При цьому в більшості випадків керівництво компанії, що аудується, зацікавлене в тому, щоб за результатами своєї перевірки аудитор випустив позитивну думку щодо річної звітності. Адже аудиторський висновок щодо фінансової бухгалтерської звітності є важливим джерелом інформації для зовнішніх користувачів не лише про процес та результат аудиту, а й про стан справ у компанії. Дана інформація може зацікавити податкового інспектора, який перевіряє базу з податку на прибуток чи податок на майно, співробітника банківських кредитних відділів, у разі, якщо товари чи кошти, що перебувають на балансі компанії, перебували у заставі як забезпечення її зобов'язань за кредитним договором.

          Крім того, нові міжнародні стандарти аудиту вимагають включати в аудиторський висновок щодо фінансової бухгалтерської звітності опис тих областей аудиту (бізнес-процесів, систем обліку, системи внутрішнього контролю), які містять найбільш істотний ризик спотворення фінансової інформації, навіть якщо така помилка за фактом не було виявлено і за результатами аудиту було випущено немодифіковану думку.

          Актуальність дослідження полягає в тому, що аудиторський висновок щодо фінансової бухгалтерської звітності – важливе джерело інформації не лише про процес та результат аудиту, а й про стан справ у компанії.

          Мета дослідження: розглянути сучасні організаційно-методичні підходи до організації аудиту фінансової звітності комерційного підприємства.

          Завдання дослідження:

          1)  простежити методологічну основу техніки та технології аудиту фінансової звітності на комерційному підприємстві;

          2)  розглянути нормативно-правову базу внутрішнього аудиту підприємства;

          3) виділити державний фінансовий контроль аудиту підприємства;

          4) проаналізувати діяльність саморегульованих організацій (СРО) в аудиті фінансової звітності;

          5) дослідити планування зовнішнього аудиту фінансової звітності;

          6) проаналізувати аналітичні процедури в аудиті фінансової звітності комерційної організації;

          7) визначити організацію ефективного зовнішнього аудиту фінансової звітності на прикладі ТОВ «Ядзаківські Україна»;

          8) запропонувати удосконалення планування та організації внутрішнього аудиту на прикладі ТОВ «Ядзаківські Україна».

          Предмет дослідження сучасні організаційно-методичні підходи до організації аудиту фінансової звітності комерційного підприємства.

          Об'єкт дослідження - організація внутрішнього та зовнішнього аудиту фінансової звітності комерційного підприємства.

          Теоретичною базою написання роботи послужили нормативні правові акти України і зарубіжні нормативні правові акти, наукова література, статті у періодичних виданнях з питань застосування аналітичних процедур у аудиті фінансової звітності таких авторів, як Я.В. Степаненко, Ю.М. Семенюк, Т.В. Федосенко, І.А. Роженко, С.М. Боров'як, Ю.С. Бондаренко, Є.А. Федченко, А.А. Василевська, І.В. Федоренко та інші.

          Методика дослідження заснована на використанні діалектичної логіки та системного підходу. У процесі роботи використовуються загальні наукові методи та технології: наукова абстракція, аналіз та синтез, угруповання, порівняння та інші.

    У роботі проведено дослідження та розроблено основні напрямки вдосконалення аудиту фінансової звітності комерційного підприємства.

          Структура роботи. Дипломна робота містить вступ, три розділи, висновок, список використаних джерел та додатки.


ВИСНОВКИ 

З проведеного дослідження можна зробити такі висновки та пропозиції. Аудит фінансової діяльності компанії дозволяє об'єктивно оцінити загальну фінансову ефективність бізнесу, визначити, куди та в яких обсягах йдуть грошові потоки компанії, оптимізувати фінансову діяльність, а також оцінити компетентність внутрішньої фінансової служби, усунути недоліки. Розглянуто організацію ефективного зовнішнього аудиту фінансової звітності на прикладі ТОВ «Ядзаківські Україна».

Мета даного аудиту — сформувати думку фахівця з аудиту щодо достовірності бухгалтерської (фінансової) звітності фірми та, крім того, з'ясувати, чи відповідає ведення бухгалтерського обліку нормам законодавства нашої країни. Завдання аудиту фінансової звітності ТОВ «Ядзаківські Україна»:

- з'ясувати, чи відповідають звітність та її показники нормам законодавства та облікової політики компанії;

- з'ясувати, наскільки повно відображаються у документації всі господарські операції;

- перевірити, як організовані та функціонують системи внутрішнього контролю компанії;

- перевірити, чи у всіх формах бухгалтерської звітності показники збігаються та відповідають реальним.

Методи аудиту фінансової звітності ТОВ «Ядзаківські Україна»:

- фактичний контроль (спостереження, інвентаризація, експертні оцінки);

- документальний (вивчення важливих паперів компанії за формою та змістом);

- розрахунково аналітичний (статистичні розрахунки, економічний аналіз).

Аудит фінансової звітності ТОВ «Ядзаківські Україна» проходить у кілька етапів:

1. Перший етап – це планування та підготовка до перевірки.

2. Збір доказів та аналіз даних, отриманих для перевірки.

3. Керівнику компанії, що аудується, повідомляється висновок — думка про достовірність бухгалтерської фінансової звітності.

Аудит фінансової звітності ТОВ «Ядзаківські Україна» за 2021 рік проводився незалежною аудиторською компанією ТОВ «Незалежний Аудит». Бухгалтерська (фінансова) звітність Товариства за 2021 рік підготовлена відповідно до закону України № 966 «Про бухгалтерський облік», Положення з ведення бухгалтерського обліку та бухгалтерської звітності в Україні, затвердженого наказом Міністерства фінансів України, а також чинними стандартами бухгалтерського обліку, що входять до системи регулювання бухгалтерського обліку та звітності в Україні. Статті бухгалтерської (фінансової) звітності Товариства підтверджені результатами інвентаризації активів та зобов'язань.

Фінансова звітність ТОВ «Ядзаківські Україна» складається з бухгалтерського балансу станом на 31 грудня 2021 року, звіту про фінансові результати за 2021 рік, додатків до бухгалтерського балансу та звіту про фінансові результати, у тому числі звіту про зміни капіталу за 2021 рік та звіту про рух грошових коштів за 2021 рік, пояснень до бухгалтерського балансу та звіту про фінансові результати за 2021 рік, включаючи основні положення облікової політики.

На думку незалежної аудиторської компанії ТОВ «Незалежний Аудит», річна бухгалтерська (фінансова) звітність, що додається, відображає достовірно у всіх суттєвих відносинах фінансове становище Товариства станом на 31 грудня 2021 року, фінансові результати його діяльності та рух грошових коштів за 2021 рік відповідно до правил складання бухгалтерської (фінансової) звітності, встановленими в Україні.

Рекомендації ТОВ «Ядзаківські Україна»:

1) Розробити на звітний період план діяльності внутрішнього аудиту, який визначає пріоритети внутрішнього аудиту відповідно до цілей ТОВ «Ядзаківські Україна».

2) У план діяльності внутрішнього аудиту рекомендується включати ризик-орієнтований план внутрішніх аудиторських перевірок та інші заходи внутрішнього аудиту.

3) Формування стратегії аудиту ТОВ «Ядзаківські Україна», моделі аудиту ТОВ «Ядзаківські Україна» - структурованого переліку всіх можливих об'єктів аудиту.

4) Використання результатів оцінки ризиків - проведення внутрішнім аудитом аналізу можливості покладатися на реєстр ризиків ТОВ «Ядзаківські Україна» за підсумками оцінки ефективності управління ризиками за попередній звітний період або додаткового аналізу.

5) Ранжування об'єктів аудиту за рівнем ризиків з урахуванням результатів аналізу ризиків та додаткових факторів.

6) Аналіз пропозицій та запитів, отриманих від виконавчих органів та ради директорів Товариства.

7) Синхронізація характеру, складу та термінів виконання аудиторських перевірок з іншими підрозділами ТОВ «Ядзаківські Україна», які виконують перевірки, спрямовані на оцінку ефективності управління ризиками та внутрішнього контролю в рамках своїх компетенцій, а також розгляд планів ТОВ «Ядзаківські Україна» щодо залучення зовнішніх організацій, що надають дані послуги.

8) Формування ризик-орієнтованого плану внутрішніх аудиторських перевірок із включенням на вибірковій основі об'єктів аудиту з різних груп за рівнем ризику.

9) Формування плану діяльності внутрішнього аудиту на основі ризик-орієнтованого плану внутрішніх аудиторських перевірок, завдань з консультування, а також інших заходів внутрішнього аудиту, включаючи консультування, моніторинг виконання в ТОВ «Ядзаківські Україна» планів заходів щодо усунення недоліків, порушень та вдосконалення системи управління ризиками та внутрішнього контролю, корпоративного управління, розроблених за результатами аудитів, навчання та підвищення професійної компетентності.


СПИСОК ВІКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Аудит: підручник / [за заг. ред. проф. О. А. Петрик, В. О. Зотов, Б. В. Кудрицький]. – Київ: КНЕУ, 2015. – 498 с.

2. Бутинець Ф. Ф. Бухгалтерський фінансовий облік: підручник /Ф. Ф. Бутинець. – Житомир: Рута, 2003. – 726 с.

3. Біла О. Г. Фінанси підприємств: навч. посібник / О. Г. Біла. – Львів: «Магнолія 2006», 2008. – 383 с.

4. Бруханський Р. Ф. Бухгалтерський облік: навч. посіб. / Р. Ф. Бруханський, О. П. Скирпан. – Тернопіль: ТНЕУ, 2014. – 444 с.

5. Бухгалтерський фінансовий облік, оподаткування і звітність: підручник / Н. М. Ткаченко – 6-те вид., доп. і переробл. – Київ: Алерта, 2013. – 982 с.

6. Височан О. С. Фінансовий облік: навч. посіб. / О. С. Височан, О. О. Височан. – Львів: Міністерство освіти і науки України, Нац. ун-т «Львів. Політехніка», 2016. – 450 с.

7. Воронко О. С. Економічний аналіз: навч.посіб. / О. С. Воронко, Н. П. Штепа. – Львів: «Новий Світ-2000», 2018. – 279 с.

8. Гладких Т. В. Фінансовий облік: навч.посіб. / Т. В. Гладких. – Київ: Центр навчальної літератури, 2007. – 480 с.

9. Гнатишин Л. Б. Організація обліку: навч. посіб. / Л. Б. Гнатишин, О. С. Прокопишин. – Львів: ПП Магнолія 2006, 2014. – 432с.

10. Гoлубнича Г. П. Eкoнoмiчний аналiз: навч. посіб. / Г. П. Гoлубнича,  І.Л.   Панасенко. – Київ: Видавничo-пoлiгpафiчний цeнтp «Київський унiвepситeт», 2008. – 309 с.

11. Господарський кодекс України: Закон України вiд 16.01.2003 р. № 436-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18-22. – Ст. 144.

12. Гринчуцький В. І. Економіка підприємства: навч. посіб. / В. І. Гринчуцький, Е. Т. Карапетян, Б. В. Погріщук. – 2-ге вид., переробл. та доповн. – Київ: ЦУЛ, 2012. – 304 с.

13. Гудзь Н. В. Бухгалтерський облік. 2-е вид., перероб. і доп: навч. посіб. / Н. В. Гудзь, П. Н. Денчук, Р. В. Романів. – Київ: «Центр учбової літератури», 2016. – 424 с.

14. Гудзь, Н. В. Бухгалтерський облік: навч. посіб. / Н. В. Гудзь, П. Н. Денчук, Р. В. Романів. – Тернопіль: ТНЕУ, 2012. – 384 с

15. Гуцаленко Л.В. Внутрішньогосподарський контроль: навч. посіб. / Л. В. Гуцаленко, М. М. Коцупатрий, У. О. Марчук. – Київ: «Центр учбової літератури», 2014. – 496 с.

16. Дерій В. А. Витрати і доходи підприємств у системі обліку та контролю: монографія / В. А. Дерій. - Тернопіль: ТНЕУ, «Економічна думка», 2009. – 272 с.

17. Дікань Л. В. Контроль і ревізія: навч. посіб. – 2-ге вид., перероб. і доп. / Л. В. Дікань. – Київ: Знання, 2007. – 327 с.

18. Донець Л. І. Управління формуванням прибутку підприємства в умовах ринкових формування господарювання : монографія / Л. І. Донець, С. М. Баранцева. – Донецьк: ДНУЕТ, 2009. – 255 с.

19. Економічна енциклопедія. У трьох томах. – Т.1 / за ред. С.В. Мочерного [та ін]. – Київ: «Академія», 2002. – 863 с.

20. Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 40. – Ст. 365.

21. Зарудна Н. Я. Облік та нормативно-правове забезпечення підприємницької діяльності: навч. посіб. / Н. Я. Зарудна, О. М. Кундеус, Т. А. Яковець. – Тернопіль: Крок, 2016. – 281с.

22. Звітність підприємств: навчальний посібник 2-ге видання. / Г. М. Давидов, Н.С. Шалімова. – Київ: Знання, 2011. – 623 с.

23. Інструкція «Про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємств і організацій» затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 р. №291, поточна редакція – Редакція від 29.10.2019. [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0893-99#Text

24. Кравцов С.С. Менеджмент турбюро та організаторів подорожей: навч. посібник /С. С. Кравцов. – Донецьк: ДІТБ, 2012. – 236 с.

25. Косова Т. Д. Організація і методика економічного аналізу: навч. посіб. / Косова Т. Д., Сухарев П. М., Ващенко Л. О. – Київ: Центр учбової літератури, 2012. – 528 с.

26. Крупка Я. Д. Фінансовий облік: підручник / Я. Д. Крупка, З. В. Задорожний, Н. В. Гудзь. – 3-тє вид., доповн. та переробл. – Тернопіль: ТНЕУ, 2014. – 418 с.

27. Круш, П. В. Фінансово-економічні результати діяльності підприємства: собівартість, прибуток: навч. посіб. / П. В. Круш, О. В. Клименко, В. І. Подвігіна. – 2-ге вид., переробл. – Київ: Каравела, 2015. – 420с.

28. Крушельницька І. Г. Звітність підприємств: навч. посіб. / І. Г. Крушельницька. – Київ: Центр учбової літератури, 2012. – 232 с.

29. Кулаковська Л. П. Основи аудиту: навч. посіб. / Л. П. Кулаковська. – Львів: «Новий світ», 2012. – 504 с.

30. Кулаковська Л. П. Організація і методика аудиту: навч. посіб. / Л. П. Кулаковська, Ю. В. Піча. – 3-є вид. – Київ: Каравела, 2006. – 560 с.

31. Леня В. С. Організація бухгалтерського обліку: навч. посіб. /В. С. Леня. – Київ: Центр навчальної літератури, 2006. – 696с.

32. Лишиленко О. В. Теорія бухгалтерського обліку: підручник / О. В. Лишиленко. – Київ: ЦНЛ, 2008. – 218 с.

33. Ловінська Л. Г. Організація бухгалтерського обліку та фінансового контролю в сучасних умовах господарювання в Україні: монографія / Л. Г. Ловінська, І. Б. Стефанюк. – Київ: НДФІ, 2006. – 240 с

34. Ляхович Г. І. Облік і правове забезпечення господарських процесів підприємства: навч. посіб. / Г. І. Ляхович, Н. Я. Зарудна, О. М. Кундеус, Т. А. Яковець. – Тернопіль: КРОК, 2017. – 343 с.

35. Макаренко А. П. Аудит: навч.-метод. посіб. / А. П. Макаренко, Т. О. Меліхова, Г. М. Бескоста. – Запоріжжя: ЗДІА, 2016. – 184 c.

36. Макаренко А. П. Бухгалтерський облік: навч.-метод. посіб. / А. П. Макаренко, Т. О. Меліхова, Ю. В. Подмешальська, Н. С. Чакалова. – Запоріжжя: ЗДІА, 2018. – 602 c.

37. Макаренко А. П. Організація і методика аудит: навч.-метод. посіб. / А. П. Макаренко, Т. О. Меліхова, Г. М. Бескоста. – Запоріжжя: ЗДІА, 2015. – 190 с.

38. Меліхова Т. О. Податковий облік та звітність на підприємстві: навч.-метод. посіб. / Т. О. Меліхова, О. В. Гамова, Ю. В. Подмешальська. – Запоріжжя: ЗДІА, 2013. – 224 c.

39. Міжнародний стандарт бухгалтерського обліку № 18 «Дохід» [Електронний ресурс] / Міжнародні стандарти фінансової звітності. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/929_025#Text

40. Міжнародні стандарти бухгалтерського обліку 2014: пер. з анг.; / [за ред. С. Ф. Голова]. – Київ, 2014. – 1272 с.

41. Немченко В. В. Аудит (основи державного, незалежного професійного та внутрішнього аудиту): підручик / В. В. Немченко, О. Ю. Редько. – Київ : Центр учбової літератури, 2012. – 540 с.

42. НП(С)БО 1. «Загальні вимоги до фінансової звітності» затверджено наказом МФУ від 07.02.2013 р. № 73 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0336-13

43. НП(С)БО №25 «Спрощена фінансова  звітність» затверджений наказом МФУ  від 25.02.2000 р.№39 «Про затвердження          Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 «Фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва» [Електроний     ресурс].                –        Режим                   доступу: https://docs.dtkt.ua/doc/1027.139.0?_ga=2.166135678.1164062946.1609790199- 128815662.1590262347

44. Огійчук М. Ф. Аудит: організація і методика : навч. посіб. / М. Ф. Огійчук, І. Т. Новіков, І. І. Рагуліна. – Київ : Алерта, 2012. – 584 с.

45. Островерха Р. Е. Організація: навч. посіб. / Р. Е. Островерха. – 2-ге вид., переробл. та доповн. – Київ: ЦУЛ, 2012. – 568 с.

46. Павлюк В. В. Контроль і ревізія: навч.посіб. / В. В. Павлюк, В. М. Сердюк, Ш. М. Акаєв. – Київ: Центр навчальної літератури, 2006. – 196с.

47. Пантелєєв В. П. Аудит: навч. посіб. /  В. П. Пантелєєв. – Київ: «Видавничий дім «Професіонал», 2008. – 400 с.

48. Пантелеєв В. П. Внутрішньогосподарський контроль: методологія та організація : монографія / В. П. Пантелеєв. – Київ: ДП «Інформ.- аналіт. агентство», 2008. – 491 с.

49. Податковий Кодекс України [Електронний ресурс] / Вepxoвна Paда Укpaїни від 1 грудня 2020 року № 1016-IX. – Київ. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17

50. Подмешальська Ю. В. Бухгалтерський облік: навч.-метод. посіб. / Ю. В. Подмешальська, Т. О. Меліхова, Н. С. Чакалова. – Запоріжжя: ЗДІА, 2017. – 400 c.

51. Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затверджене наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879.

52. Примак Т. О. Економіка підприємства: навч. посібник /Т. О. Примак. – Київ: Вікар, 2001. – 178 с.

53. П(С)БО 15 «Дохід», затверджено наказом МФУ від 29.11.1999: положення/ ред. Кузнєцов В. – Харків: Фактор, 2008. – 176 с.

54. П(С)БО 17 «Податок на прибуток» затверджено наказом Мінфіну від 28 грудня 2000 року N 353 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0047-01#Text

55. П(С)БО № 21 «Вплив змін валютних курсів», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 10 серпня 2000 р. № 193 зі змінами і до- повненнями [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/ laws/show/z0515-00

56. Пушкар М. С. Теорія і практика формування облікової політики: монографія / М. С. Пушкар, М. Т. Щирба. – Тернопіль: Карт-бланш, 2009. – 260 с.

57. Садовська І. Б. Бухгалтерський облік: навч. посіб. / І. Б. Садовська, Т. В. Божидарнік, К. Є. Нагірська. – Київ: ЦУЛ, 2013. – 688 с.

58. Сіменко І.В. Аналіз господарської діяльності: навч.пoсiб. / І. В. Сіменко., Т. Д. Косова – Київ: Центр учбової літератури, 2013. – 384 с.

59. Сук Л. К. Організація бухгалтерського обліку: підручник / Л. К. Сук, Л. П. Сук. – Київ: Каравела, 2009. – 624 с.

60. Сучасний бухгалтерський облік, аналіз і аудит Т. 1.: галузевий аспект: колективна монографія у 2 т. / [за ред. П.Й. Атамас]. – Дніпропетровськ: «Герда», 2013. – 358 с.

61. Теорія бухгалтерського обліку: колективна монографія / Л. В. Нападовська, М. Добія, Ш. Сандер, Р. Матезіч та ін.; [за заг. ред. Л.В. Нападовської]. – Київ. Київськ. нац.торг.-екон. ун-т, 2008. – 735 с.

62. Ткаченко Н. М. Бухгалтерський (фінансовий) облік: підручник / Н. М. Ткаченко. – Київ: Алерта, 2016. – 926 с.

63. Ткаченко Н. М. Теорія бухгалтерського обліку: підручник / Н. М. Ткаченко. – Київ: Алерта, 2017. – 173 с.

64. Тринька Л. Я. Економічний аналіз: навч.посіб. / Л. Я. Тринька, О. В Липчанська (Іванчук), – Київ: Алерта, 2013. – 568 с.

65. Управління та регулювання як чинники розвитку підприємств національного господарства: монографія / П. В. Круш, О. П. Кавтиш, Т. П. Ткаченко [та ін]. – Київ: НТУУ «КПІ», 2014. – 404 с.

66. Усач Б. Ф. Контроль і ревізія: підручник / Б. Ф. Усач. – Київ: Знання, 2007. – 263 с.

67. Утенкова К. О. Аудит: навч. посібник / К. О. Утенкова. – Київ: Алерта, 2011. – 408 с.

68. Фаріон І. Д. Організація обліку, аналізу і контролю: навч. посіб. / І. Д. Фаріон, Н. В. Гладчак. – Тернопіль: ТНЕУ, 2010. – 556 с.

69. Фаріон І. Д. Управлінський облік: підручник / І. Д. Фаріон, Т. М. Писаренко. – Київ: ЦУЛ, 2012. – 792 с.

70. Цивільний кодекс України [Електронний ресурс] / Закон України від 16.01.2003 № 435-IV (редакція 15.11.2020 року). – Режим доступу: https://ips.ligazakon.net/document/T030435

71. Цимбалюк Л.Д. Організаційно-методичні аспекти обліку і контролю доходів / Л.Д. Цимбалюк // збірник тез доповідей міжнародної науково- практичної конференції (м. Полтава, 01.12.2020р.). – Полтава: ЦФЕНД, 2020 - С.114-116.

72. Шара Є. Ю. Фінансовий облік ІІ: навч. посіб. / Є. Ю. Шара, І. Є. Соколовська-Гонтаренко. – Київ: ЦУЛ, 2016. – 308 с.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Сервис звонка с сайта RedConnect