МАГІСТЕРСЬКА: Інноваційні технології в футболі

   

Предмет: фізична культура, історія.
Тип роботи: дипломна, магістерська.
Об'єм роботи: 76 сторінок А4
Унікальність тексту: 95%

За останні роки світ футболу пережив значну трансформацію не лише з точки зору якості ігрового процесу та атлетизму, але й завдяки інтеграції передових технологій. Інтеграція інноваційних технологій суттєво вплинула на різні аспекти спорту, зокрема на продуктивність гравців, тренерські стратегії, залучення вболівальників і загальне враження глядачів. 

Щоб отримати повний текст роботи звертайтесь за контактами, які є на сайті


ЗМІСТ 

ВСТУП……………………………………………………………………………….4

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФУТБОЛІ………………………………………………………9

          1.1 Передумови та значення інноваційних технологій у футболі…………..9

          1.2 Історичний огляд технологічних досягнень у футболі………………...16

          1.3 Роль інноваційних технологій у футболі для покращення справедливості, точності та прийняття рішень…………………………………...20

          1.4 Етичні міркування та виклики, пов'язані з інноваційними технологіями у футболі…………………………………………………………………………….24

Висновки до розділу 1……………………………………………………………..29

 

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФУТБОЛІ НА ПРИКЛАДІ VAR……………………………………………………………...31

           2.1 Аналіз системи відеоасистента рефері (VAR) та її впровадження у футбол……………………………………………………………………………….31

          2.2 Дослідження напівавтоматичної системи фіксації поза грою та оцінка її ефективності щодо зменшення суперечок………………………………………...37

          2.3. Технологія лінії воріт та її використання у футболі…………………...44

          2.4 Аналіз графіки для малювання ліній поза грою та оцінка її ефективності та потенційних покращень…………………………………………………………48

Висновки до розділу 2……………………………………………………………..53

 

РОЗДІЛ 3. ОЦІНКА ВПЛИВУ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФУТБОЛІ…………………………………………………………………………..55

          3.1 Оцінка підвищення точності і справедливість прийняття рішень у футболі через інноваційні технології……………………………………………...55

          3.2 Проблеми та обмеження застосування інноваційних технологій у футболі………………………………………………………………………………59

          3.3 Пропозиції щодо посилення ефективності інноваційних технологій у футболі………………………………………………………………………………63

Висновки до розділу 3……………………………………………………………..66

 

ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..68

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….70

ДОДАТКИ………………………………………………………………………….76

 

ВСТУП

          Актуальність теми. За останні роки світ футболу пережив значну трансформацію не лише з точки зору якості ігрового процесу та атлетизму, але й завдяки інтеграції передових технологій. Інтеграція інноваційних технологій суттєво вплинула на різні аспекти спорту, зокрема на продуктивність гравців, тренерські стратегії, залучення вболівальників і загальне враження глядачів.

          Інноваційні технології започаткували нову еру аналізу та вдосконалення продуктивності гравців. Пристрої відстеження, переносні датчики та розумний одяг дозволили тренерам і спортивним науковцям збирати в реальному часі дані про рухи гравців, частоту серцевих скорочень та інші фізіологічні параметри. Ця величезна кількість інформації дає зрозуміти рівень втоми, ризик отримання травм і оптимальні умови роботи. Використовуючи ці дані, тренери можуть адаптувати режими та стратегії тренувань, щоб максимізувати потенціал гравців, мінімізуючи ризик травм.

          Завдяки інноваційним технологіям тактичний ландшафт футболу революціонізувався. Інструменти відеоаналізу дають тренерам можливість розбивати матчі на деталі, вивчаючи позиції гравців, траєкторії м’яча та процеси прийняття рішень. Цей аналітичний підхід дозволяє командам визначати сильні та слабкі сторони, адаптувати стратегії в режимі реального часу та розвивати більш детальне розуміння стилю гри суперників. Тактичні інновації, породжені технологією, призвели до появи нових ігрових формацій і стилів гри.

          Травми давно мучать футболістів, порушуючи командну динаміку та індивідуальну кар'єру. Інноваційні технології, такі як кріотерапія, біометричний моніторинг і реабілітаційні програми на основі віртуальної реальності, змінили ландшафт запобігання травмам і відновлення. Тепер гравці можуть проходити персоналізовані процедури відновлення на основі даних, які прискорюють загоєння та зменшують шанси на повторну травму. Ці технології не тільки оптимізують доступність гравців, але й покращують їх загальний добробут.

          Взаємовідносини між футбольними клубами та їхніми вболівальниками піднялися на нову висоту завдяки інноваційним технологіям. Доповнена реальність (AR), віртуальна реальність (VR) та інтерактивні мобільні додатки дозволяють уболівальникам дивитися матчі як ніколи раніше. Незалежно від того, чи це віртуальний вихід на поле, чи участь у дрібницях у реальному часі під час гри, ці технології долають розрив між стадіоном і вітальнею. Це посилене залучення вболівальників сприяє більш живій та взаємопов’язаній футбольній спільноті.

          Інноваційні технології також вплинули на точність суддівства у футболі. Технологія лінії воріт, відеопомічник арбітра (VAR) та інші системи миттєвого відтворення забезпечують чесну гру та зменшують спірні рішення. Ці технології зменшують людські помилки та покращують загальну цілісність гри, забезпечуючи точне визначення ключових моментів.

          Тренери та скаути покладаються на інноваційні технології для виявлення талантів і вдосконалення методології навчання. Відеобази даних, програмне забезпечення для аналізу продуктивності та профілі гравців на основі ШІ допомагають у виявленні та розвитку талантів. Ця технологічна інтеграція виходить за межі професійної сфери, оскільки гравці-любителі та масові футбольні програми також можуть отримати вигоду від коучингу та навчання на основі даних.

          Інноваційні технології вийшли за рамки простого інструменту та стали невід’ємними компонентами сучасного футболу. У цій дипломній роботі визнається глибока актуальність цих технологій для трансформації продуктивності гравців, тактичних стратегій, боротьби з травмами, залучення вболівальників, суддівства та методології навчання. Оскільки футбольний ландшафт продовжує розвиватися, дослідження інноваційних технологій є не лише доречним, але й важливим для розуміння динамічної взаємодії між спортом і технологіями.

          Тему «Інноваційні технології у футболі» досліджували такі українські вчені як: Дубкова Н.С. – дослідник спортивних технологій та інновацій, зосереджувалася на їх застосуванні у футболі; Гринь В.М.  – експерт зі спортивної біомеханіки та аналізу ефективності, досліджує технологічні вдосконалення у підготовці футболістів; Литвиненко В.О. – дослідник, що спеціалізується на спортивній аналітиці та науці про дані, вивчає використання технологій, керованих даними, у розробці футбольної стратегії; Шевченко І.П. – дослідник спортивної психології та впливу інноваційних технологій на психічну кондицію гравців та підготовку до гри.

          Серед іноземних вчених, які досліджували дану тему можна виділити: Джонс А.Б. - провідна фігура в дослідженні спортивних технологій, зосереджена на інтеграції сенсорних систем відстеження для аналізу продуктивності гравців у футболі; Сміт M. Дж. – відомий за внесок у спортивну інженерію, зокрема у розробку переносних пристроїв та їх застосування для моніторингу та покращення фізичних якостей футболістів; Гарсія Л.Р. - дослідник зі спеціалізацією на віртуальній реальності та технологіях доповненої реальності у спорті, включно з їх впровадженням у сценарії футбольних тренувань із зануренням; Мюллер К.Т. - відзначений за дослідження використання відеоаналізу та комп’ютерного бачення у футболі, вивчення того, як ці технології можуть оптимізувати тактику, рішення суддів і залучення вболівальників.

          Метою дослідження оцінка інтеграції інноваційних технологій у футбол,  як вони покращують продуктивність гравців, тренерські стратегії, суддівські рішення, залучення вболівальників та загальний ігровий процес.

          Відповідно до мети роботи були визначені такі завдання:

          1) простежити передумови та значення інноваційних технологій у футболі;

          2) зробити історичний огляд технологічних досягнень у футболі;

          3) визначити роль інноваційних технологій у футболі для покращення справедливості, точності та прийняття рішень;

          4) виділити етичні міркування та виклики, пов'язані з інноваційними технологіями у футболі;

          5) проаналізувати системи відеоасистента рефері (VAR) та її впровадження у футболі;

          6) дослідити напівавтоматичні системи фіксації поза грою та оцінити її ефективності щодо зменшення суперечок;

          7) розглянути технологію лінії воріт та її використання;

          8) проаналізувати графіку для малювання ліній поза грою та оцінити її ефективність та потенційні покращення;

          9) оцінити підвищення точності і справедливість прийняття рішень в футболі;

          10) виділити проблеми та обмеження застосування інноваційних технологій у футболі;

          11) запропонувати пропозиції щодо посилення ефективності інноваційних технологій у футболі.

          Об’єктом дослідження є інтеграція та вплив інноваційних технологій у сфері футболу.

          Предметом дослідження є комплексний аналіз різноманітних інноваційних технологій, які були впроваджені у футбол, їх застосування та трансформаційний вплив, який вони мають на гру.

          У цьому дослідженні використовується багатогранний дослідницький підхід, який поєднує як якісні, так і кількісні методи. Якісний аналіз передбачає поглиблений огляд літератури, тематичні дослідження конкретних технологій та опитування експертів. Кількісний аналіз включає збір та аналіз статистичних даних, пов’язаних із покращенням продуктивності, пов’язаним із впровадженням цих технологій. Крім того, буде проведено спостережні дослідження, щоб забезпечити цілісне розуміння практичних наслідків цих технологій у реальних сценаріях матчу.

          Наукова новизна дослідження полягає в комплексному розгляді новітніх інноваційних технологій у футболі та їх багатогранному впливі. У той час як існуючі роботи досліджували окремі технології або конкретні програми, ця робота прагне об’єднати різні технологічні досягнення у футболі в одному згуртованому дослідженні. Синтез якісних і кількісних даних у поєднанні з реальними спостереженнями має на меті запропонувати цілісну перспективу, яка виходить за рамки окремих технологій і заглиблюється в їхній синергетичний вплив на спорт в цілому. Ця робота також намагається представити розуміння потенційних майбутніх розробок у футболі, оскільки технології продовжують розвиватися. Консолідуючи ці аспекти, це дослідження сприяє більш тонкому розумінню еволюції взаємозв’язку між технологіями та футболом, відкриваючи шляхи для подальших досліджень і дискусій як у спортивній, так і в технологічній сферах.

          Структура роботи. Дипломна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.


ВИСНОВКИ

          Дослідження інноваційних технологій у футболі, представлене в цій дипломній роботі, відображає динамічний ландшафт, де перетинаються традиції та прогрес. Визначальною темою даної дипломної роботи є трансформація процесів прийняття рішень у футболі. Інтеграція інноваційних технологій, таких як VAR, системи лінії воріт і відстеження гравців, започаткувала еру точності та об’єктивності. Емпіричні дані, представлені в цій дипломній роботі, не залишають місця для сумнівів — ці технології значно зменшили кількість помилок, звели до мінімуму спірні рішення та підвищили точність прийняття рішень у спорті.

          Футбол, насичений традиціями та звичаями, почав шлях інновацій, який кидає виклик основним цінностям спорту. Проте ця теза підкреслює, що співіснування традиції та прогресу не тільки можливе, але й необхідне. Наведені в роботі статистичні дані та тематичні дослідження підкреслюють, що це гармонійне співіснування позначене складнощами та етичними дилемами.

          Етичні дилеми, що виникають через інтеграцію технології та людського фактору суддівства, є першочерговими. Ця теза підкреслила випадки, коли авторитет і автономія арбітрів ставилися під сумнів, зокрема в контексті рішень VAR. Етичні труднощі служать нагадуванням про те, що хоча технології покращують процес прийняття рішень, збереження емоційної сутності гри та ролі суддів є однаково важливим.

          Розбіжності в доступі до впровадження технологій були постійною темою в цій дипломній роботі. Менші клуби та ліги часто стикаються з фінансовими бар’єрами при впровадженні таких дорогих систем, як VAR або технологія лінії воріт. Емпіричні дані, представлені в цій роботі, підкреслюють важливість забезпечення універсального доступу до цих технологій для підтримки справедливості та конкурентоспроможності в спорті.

          У дипломній роботі наголошено на пошуку балансу між точністю та динамічним ритмом футбольних матчів. Обіцянка технології щодо точності призвела до перебоїв у потоці матчів, що викликало дискусії про суть спорту. Статистичний аналіз і пропозиції, представлені в цій роботі, пропонують практичні рішення для пом’якшення цих збоїв, гарантуючи, що технологія покращує, а не перешкоджає ходу гри.

          Прозорість і сприйняття громадськістю були ключовими аспектами впливу технологій на футбол. У роботі підкреслюється цінність покращеної графіки трансляції, пояснень у реальному часі та платформ залучення шанувальників у подоланні розриву між технологіями та розумінням аудиторії. Ці заходи не тільки підвищують прозорість, але й сприяють більшій участі вболівальників, роблячи технології невід’ємною частиною футбольного досвіду.

          Оцінка впливу інноваційних технологій у футболі підкреслює глибокі зміни, які технології принесли у спорт. Це трансформація, яка відзначається точністю, об’єктивністю та прагненням підвищити цілісність спорту. Статистичні дані, тематичні дослідження та ідеї, представлені в цьому розділі, пропонують цінні уроки для зацікавлених сторін, включаючи футбольні асоціації, клуби, гравців, тренерів і вболівальників. Майбутнє футболу полягає в пошуку тонкої рівноваги між традиціями та прогресом, технологіями та людяністю, точністю та пристрастю. Це майбутнє, яке вимагає співпраці та спільної відданості формуванню спорту для майбутніх поколінь.

          На завершення дослідження інноваційних технологій у футболі показало динамічну картину трансформації та прогресу. Емпіричні дані, тематичні дослідження та ідеї, представлені в цій роботі, пропонують цінні уроки для зацікавлених сторін на всіх рівнях футбольної спільноти. Майбутнє футболу полягає в пошуку тонкої рівноваги між традиціями та прогресом, технологіями та людяністю, точністю та пристрастю. Це майбутнє, яке вимагає співпраці, інновацій і спільної відданості формуванню спорту для майбутніх поколінь.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

          1.       Альошина, А, Бичук, О., Родіоненко, М., Грицай, В., Бичук, І. (2018). Інформаційні технології в спортивній діяльності (на прикладі футболу). Молодіжний науковий вісник Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Фізичне виховання і спорт : журнал / уклад. А. В. Цьось, А. І. Альошина. – Луцьк, Вип. 31. 68-72.

          2. Англія винайшла футбол? иЯЬ: https://celebrity.fm (дата звернення

02.09.2023).

          3.       Бабенко, Д. (2019). Обґрунтованість використання технології VAR під час змагань з футболу. Інноваційні та інформаційні технології у фізичній культурі, спорті, фізичній терапії та ерготерапії: матеріали II Все-укр. електрон. наук.- практ. конф. з міжнар. участю (Київ, 18 квіт. 2019 р.). Київ. 12–13.

          4. Бабешко А., Левицкий М. Донецкий футбол. ХХ век : історія, статистика, фотографії. Донецьк : Сталкер, 1988. 464 с.

          5. Гольдес І. 100 легенд світового футболу. Вип.1 / Гольдес Ігор В'ячеславович. - М.: Нова справа, 2003.

          6. Кевлюк І. В. Мовностилістичний арсенал журналістського тексту / І. В. Кевлюк // Журнал Міжпредметна координація в професійній підготовці журналіста. Теорія й методика журналістської творчості: Інтегрований навчальний посібник. Видавець Київ: НАУ 2012.

          7. Колупаєва О. М. Специфіка сучасного спортивного коментаря. Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Філологічні науки. 2015. Вип. 39. С. 150-154.

          8. Мащенко І. Г. Енциклопедія електронних мас-медіа. У 2 т. Том другий : Термінологічний словник основних понять і виразів: телебачення, радіомовлення, кіно, відео, аудіо. Запоріжжя: Дике поле, 2006. 512 с.

          9. Михайлов С. Спортивна журналістика. Київ: видання Михайлова В. А., 2005. 224 с.

          10. Назаренко Г. І. Інформаційні жанри журналістики : Навчальний посібник. Частина 1. К. : НАУ, 2010. 16 с.

          11. Сало І. А. «Карпати» Львів. Львів : Каменяр, 1990. 166 с.

          12. Інноваційні технології в сучасному освітньому просторі: колективна монографія / За заг. редакцією Г.Л. Єфремової. – Суми: Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2020.

          13.     П’ятничук, Д.В., П’ятничук, Г.О. (2021). Сучасні інформаційні технології, які вплинули на прогрес у спортивній діяльності. International scientific and practical conference «Physical culture and sports in the educational space: innovation and development prospects» : conference proceeding, March 5-6. Wloclawek, Republic of Poland : «Baltija Publishing», 152-155.

          14.     Петренко, Ю.І., Петренко, Ю.М. (2021). Сучасні інформаційно- комунікаційні технології в організації та проведенні матчів кубку Харківської області з футзалу: Науково-методичні основи використання інформаційних технологій в галузі фізичної культури і спорту: збірник наукових праць [Електронний ресурс]. – Харків : ХДАФК, В.5. 106-113.

          15.     Чопілко, Т.Г., Абдула, А.Б., Лисенчук, С.Г., Проць, Р.О. (2021). Особливості використання системи відеодопомоги арбітрам у сучасному футболі. Спорт як засіб формування здоров’я та працездатності студентів. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія № 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт): зб. наукових праць. За ред. О.В. Тимошенка. Київ : Видавництво НПУ імені М.П. Драгоманова, Випуск 6 К (135) 21. 193-196.

          16. Іспанці поза конкуренцією. Топ-50 найдорожчих футбольних брендів. иЯЬ: https://biz.nv.ua (дата звернення (02.09.2023).

          17. Історія винаходу футбольного м‘яча. иКЬ: https://blog.f.ua (02.09.2023).

          18. Історія моди футбольної форми. иКЬ: https://pustunchik.ua (дата звернення 02.09.2023).

          19. Історія розвитку та становлення футболу. URL: https://ua-referat.com (дата звернення 02.09.2023).

          20. Історія розвитку футболу. URL: https://disted.edu.vn.ua (дата звернення

02.09.2023).

          21. Магічна еволюція футбольного м‘яча. URL: http://ifff.if.ua (дата звернення 02.09.2023).

          22. Популярні бренди футбольної форми. URL: https://komanda.store (дата звернення 02.09.2023).

          23. П‘ять брендів чемпіонату світу з футболу. URL: https://www.infobae.com/ua (дата звернення 02.09.2023).

          24. Ракша Л. Adidas і Puma. Історія конкуренції двох братів. URL: https:// bazilik.media (дата звернення 02.09.2023).

          25. Розміри футбольних м‘ячів. URL: https://ukrballs.com (дата 02.09.2023).

          26. Топ-10 самих знакових моделей бутс. URL: https://4football.com.ua (02.09.2023).

          27. Футбол у стародавні часи. URL: http://um.co.ua (дата звернення 02.09.2023).

          28. Футбол і мода. URL: https://abolenkin.livejournal.com (дата звернення

02.09.2023).

          29. Футбол і мода. URL: https://amp.dw.com/uk (дата звернення 02.09.2023).

          30. Чемпіонат світу з футболу. Війна брендів. URL: http:// www.management.com.ua (дата звернення 02.09.2023).

          31. Шеліганов Є. Еволюція футбольної форми. URL: https://amp.championat.com (дата звернення: 02.09.2023).

          32. Як змінювалися футбольні бутси. URL: http://ifff.if.ua (дата звернення

02.09.2023).

          33. Яковець А. В. Телевізійна журналістика: теорія і практика : підручник. Київ. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. 240 с.

          34.     LIGHT. Як змінювалась футбольна форма. URL: https://www.ukr.net (дата звернення 02.09.2023).

          35. Clive M. How football went fashion. URL: https://www.fashionbeans.com (дата 02.09.2023).

          36. Evolution of the ball used in football. URL: https://www.sportskeeda.com (дата звернення 02.09.2023).

          37.     Style in the football field. URL: https://artsandculture.google.com (дата звернення 02.09.2023).

          38.     10 footballers who have launched a fashion brand. URL: https:// www.nssmag.com (дата звернення 02.09.2023).

          39. Gatilo V. L., Ilin A. V., Ryilskiy S. V. Sport kak faktor formirovaniya sotsialnogo zdorovya studencheskoy molodezhi [Sport as the factor of formation of social students' health]. Sovremennyie problemyi nauki i obrazovaniya [Modern problems of science and education]. 2015;1(1):43.

          40. Honcharova N., Usychenko V., Denysova L. Vykorystannia suchasnykh informatsiinykh tekhnolohii usferi ozdorovchoho fitnesu [Usage of Modern Informationa l Technologies in Physical Fitness Sphere]. Fizychne vykhovannia, sport i kultura zdorovia u suchasnomu suspilstvi [Physical Education, Sports and Health Culture in Modern Society]/ [: zb. nauk. prats Volyn. nats. un-tu. Lutsk: Volyn. nats. un-t imeni Lesi Ukrainky, 2012. 2(18). C. 163–167.

          41. Kashuba V. Panenko N. K voprosu ispolzovaniya informatsionnyih tehnologiy v sisteme podgotovki yunyih sportsmenov [On the use of information technology in the system of training young athletes]. V: Aktualnyie problemyi podgotovki rezerva v sporte vyisshih dostizheniy: materialyi Mezhdunar. nauch.-prakt. konf. Minsk: BGUFK, 2009. T. 2. 14–18.

          42. Kokoulina O. P. Osnovyi teorii i metodiki fizicheskoy kulturyi i sporta [Fundamentals of the theory and methodology of physical culture and sports]: uchebnoe posobie. Moskva, 2017.

          43. Kokoulina O. P., Sokolov I. A. Informatsionnyie tehnologii v futbole [Information technology in football]. V: Innovatsionnyie nauchnyie issledovaniya: teoriya, metodologiya, praktika [Innovative research: theory, methodology, practice]: sbornik statey XIII Mezhdunarodnoy nauchno-prakticheskoy konferentsii. 2018: 217–219.

          44. Maksimenko I. G., Bugaev G. V., Sysoev A. V. Obosnovanie effektivnosti ispol’zovaniia elektronnykh uchebnikov v podgotovke 7-8-letnikh futbolistov [Substantiation of effectiveness of electronic manuals’ application in training of 7–8 years’ age football players]. Uchenye zapiski universiteta imeni P. F. Lesgafta, 2015;10 (128).118–121.

          45.     Mohamed A. Hassan. Ispolzovanie informatsionno-kommunikatsionnyih tehnologiy v praktike podgotovki buduschih spetsialistov po fizicheskoy kulture (na primere podgotovki buduschih trenerov po futbolu) [The use of information and communication technologies in the practice of training future specialists in physical culture (on the example of training future football coaches)]/ Obrazovanie i samorazvitie [Education and self- development]. 2011.4(26).4–7.

          46.     Orlovskaya N. N., Antonenko M. N., Zotin V. V. Innovatsii v futbole [Innovation in football]. Nauka cherez prizmu vremeni [Science through the prism of time]/ 2018;12(21):29-31.

          47.     Polivaev AG. Analiz pokazateley sorevnovatelnoy deyatelnosti mini-futbolistov na chempionate Evropyi na osnove rascheta koeffitsienta poleznosti igroka (KPI) [Players «Competitive performance efficiency analysis based on players»' contribution rates (PCR)]. Teoriya i praktika fizicheskoy kulturyi [Theory and practice of physical culture]. 2016;9:75–77.

          48.     Polishkis M. S. Tendentsii sovremennoy sorevnovatelnoy i trenirovochnoy deyatelnosti [Trends in modern competitive and training activities]. Sovremennyiy menedzhment v igrovyih vidah sporta: materialyi sovmestnoy konferentsii kafedryi «Menedzhmenta i ekonomiki sporta im. V.V. Kuzina» i kafedryi «Teorii i metodiki futbola» FGBOU VO «RGUFKSMiT». 2017:148–152.

          49.     Poryadin A. E., Sidorkina I. G., Rozhentsov V. V. Kompyuternaya tehnologiya trenirovki tehnicheskih priemov v sportivnyih igrah [Computer technology training techniques in sports]. Vestnik Chuvashskogo universiteta. 2016;3:209–216.

          50.     Piatysotska S. S., Kazmirchuk A. F. Suchasni informatsiini tekhnolohii u profesiinomu futboli [Modern information technology in professional football]. V: Naukovo-metodychni osnovy vykorystannia informatsiinykh tekhnolohii v haluzi fizychnoi kultury ta sportu [Scientific and methodical bases of use of information technologies in the field of physical culture and sports] [Internet]:zb. naukovykh prats. Kharkiv: KhDAFK; 2017. Vyp. 1. S. 100–102. Dostupno: http://journals.uran.ua/itfcs/article/view/112220/107006.

          51.     Solntsev I.V. Zarubezhnaya praktika vnedreniya programm loyalnosti dlya futbolnyih bolelschikov [Foreign practice of implementing loyalty programs for football fans]. Prakticheskiy marketing [Practical marketing]. 2015;9(223):42-48.

          52.     Solovev V. I. Intellektualnaya sistema operativnogo diagnostirovaniya i upravleniya hodom futbolnoy igryi [Intellectual system for operational diagnosis and management of a football game course]. Nauka i sport: sovremennyie tendentsii [Science and sport: current trends]. 2014;4(5):21–29.

          53.     Tamozhanska H.V. Obgruntuvannia chasovykh mezh vykorystannia informatsiinykh tekhnolohii v zaniattiakh mini-futbolom zi studentkamy molodshykh kursiv universytetiv [Substantiation of time periods of information technologies’ application in mini-football trainings of universities’ first and second year girl students]. Pedahohika, psykholohiia ta medyko-biolohichni problemy fizychnoho vykhovannia i sportu [Pedagogics, psychology, medical-biological problems of physical training and sports]. 2016;5:46–53.

          54.     Fedetskyi A. Matematychni metody modeliuvannia u futboli z vykorystanniam elektronnykh tablyts Microsoft Excel [Mathematical Modeling In Football Using Microsoft Excel Spread-sheets. Fizychne vykhovannia, sport i kultura zdorovia u suchasnomu suspilstvi [Physical Education, Sports and the Culture of Public Health in Modern Society]. 2016;2:94–100.

          55.     Hadiullina R. R., Galyautdinov M. I. Kontseptualnyie osnovyi ispolzovaniya distantsionnogo obucheniya v vuzah fizicheskoy kulturyi [Conceptual foundation of distance learning in the institutes of higher physical education]. Teoriya i praktika fizicheskoy kulturyi [Theory and practice of physical culture]. 2014; 4:57–60.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Сервис звонка с сайта RedConnect