МАГІСТЕРСЬКА: Організація фінансового менеджменту на підприємствах ІТ-сектору


 

Предмет: фінанси, менеджмент, економіка.
Тип роботи: дипломна, магістерська.
Об'єм роботи: 101 сторінок А4
Унікальність тексту: 85%

Ефективне управління власними та позиковими засобами підприємства є одним із основних факторів підвищення його конкурентоспроможності. Практика підприємницької діяльності показує, що існування підприємства як у ринковій, так і в плановій економіці обумовлено грамотним використанням фінансових та кредитних ресурсів, основних та оборотних коштів, грошових накопичених фондів та резервів. Таким чином, система фінансового менеджменту вирішує актуальну проблему грамотного управління всіма ресурсами підприємства та джерелами його фінансування.

Щоб отримати повний текст роботи звертайтесь за контактами, які є на сайті


ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………….7

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ……………………………………...10

          1.1. Сутність та зміст організації фінансового менеджменту на підприємстві………………………………………………………………………...10

          1.2. Об'єкти та функції організації фінансового менеджменту на підприємстві………………………………………………………………………...16

          1.3. Механізм та загальні правила фінансового менеджменту на підприємстві………………………………………………………………………...19

 

РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВІ ІТ-СЕКТОРУ (на прикладі ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР")………………………………………………………………24

          2.1 Загальна характеристика організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору……………………………………………………………24

          2.2 Дослідження існуючої системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору………………………………………………………...33

          2.3 Ключові проблеми та напрямки вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору………………………………………...46

                                                                                                    

РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІНАНСОВОГО МЕНЕДЖМЕНТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ІТ-СЕКТОРУ………………….52

          3.1.    Розробка пропозицій щодо вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору………………………………………...52

          3.2.    Розробка заходів щодо впровадження розроблених пропозицій у систему організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору…..58

          3.3.    Оцінка розроблених пропозицій щодо вдосконалення системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору………………………………………………………………………………69

 

ВИСНОВКИ………………………………………………………………………..75

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК………………………………………………...79

ДОДАТКИ………………………………………………………………………….86

 

                                                          Реферат

 

          Магістерська робота: 101 с. текстової частини, 8 рисунків, 16 таблиць,  83 літературних джерел, 1 додаток.

          Облікова політика акціонерного товариства та облік дивідендів на сільськогосподарському підприємстві. Петренко О.М – Магістерська робота. кафедра  обліку і аудиту. – Львів, Львівський УБП, 2022.

          Текстова частина включає вступ, три розділи, висновки і пропозиції, список використаних джерел і додатки.

          У першому розділі роботи були досліджені тенденції фінансового менеджменту в цілому. Розглянуто загальні тенденції фінансового менеджменту та встановлено, що спостерігається, що в Україні відбувається загальне зниження ключових показників.

          Другий розділ присвячено розгляду існуючої системи управління фінансами на підприємстві ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". Наведено економічну характеристику підприємства, проведено аналіз його платоспроможності та оцінку фінансової стійкості. Також виявлено існуючі проблеми управління фінансами на підприємстві ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР".

          У третьому розділі роботи винесено пропозиції щодо поліпшення системи управління фінансами на підприємстві, запропоновано заходи щодо поліпшення фінансової діяльності підприємства та здійснено розрахунок їх ефективності.

          На основі опрацювання теоретичного та практичного матеріалів зроблені відповідні висновки та пропозиції.

          Ключові слова: ІТ-компанія, фінансовий менеджмент, акціонерне товариство, облікова політика, розділ чистого прибутку підприємства, рахунки.    

 

 

 

Анотація

         

          Розглядаються питання організації фінансового менеджменту та обліку фінансових результатів в сучасних економічних умовах, досліджуються та аналізуються чинники, які впливають на фінансовий стан підприємств. Викладено матеріал, що описує сутність, методи, інформаційну базу фінансового аналізу, а також представлено методику розрахунку показників аналізу з використанням реальних даних підприємства ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". На основі дослідження діяльності ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" за 2019-2021 роки. розроблено реальну картину фінансового стану підприємства та її зміна протягом трьох останніх років.

 

Аннотация

 

          Рассматриваются вопросы организации финансового менеджмента и учета финансовых результатов в современных экономических условиях, исследуются и анализируются факторы, влияющие на финансовое состояние предприятий. Изложен материал, описывающий сущность, методы, информационную базу финансового анализа, а также представлена ​​методика расчета показателей анализа с использованием реальных данных предприятия ООО "ИТ-ИНТЕГРАТОР". На основе исследования деятельности ООО "ИТ-ИНТЕГРАТОР" за 2019-2021 годы. разработана реальная картина финансового состояния предприятия и его изменение в течение трех последних лет.

 

 

Summary

 

          Issues of financial management organization and accounting of financial results in modern economic conditions are considered, factors affecting the financial condition of enterprises are investigated and analyzed. The material describing the essence, methods, information base of financial analysis is presented, as well as the method of calculating the analysis indicators using real data of the IT-INTEGRATOR LLC enterprise is presented. Based on a study of the activities of "IT-INTEGRATOR" LLC for 2019-2021. a real picture of the company's financial condition and its change over the past three years has been developed.

  

                                                                      ВСТУП

 

          Актуальність теми. Ефективне управління власними та позиковими засобами підприємства є одним із основних факторів підвищення його конкурентоспроможності. Практика підприємницької діяльності показує, що існування підприємства як у ринковій, так і в плановій економіці обумовлено грамотним використанням фінансових та кредитних ресурсів, основних та оборотних коштів, грошових накопичених фондів та резервів. Таким чином, система фінансового менеджменту вирішує актуальну проблему грамотного управління всіма ресурсами підприємства та джерелами його фінансування.

          Фінансовий менеджмент є невід'ємною частиною загальної системи управління підприємством, яка у свою чергу включає рух фінансових ресурсів та формування фінансових відносин, що виникають внаслідок цього руху. Виходячи з цього, фінансовий менеджмент можна визначити як систему раціонального та ефективного використання капіталу, як механізм управління рухом фінансових ресурсів, спрямований на їх збільшення, зростання інвестицій та нарощування обсягу капіталу.

          На підприємствах ІТ-сектору існує проблема фінансової стійкості, оскільки змінилося співвідношення власних і позикових коштів, у бік збільшення останніх, що свідчить про неможливість покривати позикові кошти власним капіталом. Також на сьогоднішній день існує проблема, що дестабілізує фінансове становище підприємства ІТ-сектору - економічний стан країни.        Особливістю підприємства ІТ-сектору є довгий виробничий цикл. Оскільки в Україні існує труднощі з довгостроковою кредитною системою, для підприємства виникає проблема незбалансованості активів і пасивів, оскільки цикл створення ІТ-продуктів довший, ніж термін кредиту підприємствам. Стійкість фінансового становища - необхідна умова стабільного функціонування підприємства.

       Таким чином, формування системи фінансового менеджменту на підприємствах ІТ-сектору є актуальним завданням управлінського апарату підприємства.

          Актуальність теми магістерської роботи полягає в тому, що підвищення фінансових результатів зумовлює стабільність підприємства на ринку і є запорукою його ефективного функціонування, крім того, воно відображає стан фінансових ресурсів організації та дає можливість для подальшого зростання та розвитку фірми. Ця проблема є однією з основних проблем, оскільки недостатня фінансова стійкість може призвести до відсутності у підприємств засобів для розвитку виробництва, їх неплатоспроможності і якщо не почати вирішувати проблему зараз, зрештою, це призведе до банкрутства.

          Метою роботи є аналіз системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР".

          Для вирішення досягнення зазначеної мети було вирішено такі завдання:

          1) розглянути сутність та зміст організації фінансового менеджменту на підприємстві;

          2) виділити об'єкти та функції організації фінансового менеджменту на підприємстві;

          3) простежити механізм та загальні правила фінансового менеджменту на підприємстві;

          4) дати загальна характеристика організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          5) дослідити існуючу систему організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          6) виділити ключові проблеми та напрямки вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          7) розробити пропозицію щодо вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          8) розробити заходи щодо впровадження розроблених пропозицій у систему організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          9) оцінити розроблену пропозицію щодо вдосконалення системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору.

          Об'єктом роботи є ІТ-підприємство ТОВ «ІТ-ІНТЕГРАТОР».

          Предмет роботи - система організації фінансового менеджменту на ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР".

          Для проведення дослідження в рамках написання магістерської роботи було застосовано такі методи, як аналіз, синтез, порівняння та розрахунково-математичні методи.

          Методологічною основою роботи послужили монографічні та колективні роботи вітчизняних та зарубіжних авторів, а також статті та інші публікації, представлені в періодичній пресі. Інформаційною базою стала фінансова звітність ТОВ «ІТ-ІНТЕГРАТОР» за 2019-2021 роки.

          Наукова новизна. Результати фінансового аналізу дозволять своєчасно виявляти ризики підприємства ІТ-сектору та знайти шляхи підвищення ефективності прийняття рішень виявити, що призведе до успішного функціонування ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". Розроблені заходи щодо покращення фінансового стану ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" можуть бути застосовані на даному підприємстві, а також на інших підприємствах ІТ-сектору.

          Структура роботи. Магістерська робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, бібліографічного списку та додатків.


ВИСНОВКИ

 

          В магістерській роботі можна зробити низку висновків. По-перше, сутність фінансового управління (менеджменту) знаходить своє вираження у фінансовому механізмі, який може бути визначений як система управління фінансовими відносинами підприємства через фінансові важелі за допомогою фінансових методів. Мета фінансового управління - максимізація прибутку, є одночасно і метою всієї системи управління, включаючи техніко-виробниче управління. По-друге, фінансовий менеджмент є невід'ємною частиною загальної системи управління підприємством, яка у свою чергу включає рух фінансових ресурсів та формування фінансових відносин, що виникають внаслідок цього руху. Виходячи з цього, фінансовий менеджмент можна визначити як систему раціонального та ефективного використання капіталу, як механізм управління рухом фінансових ресурсів, спрямований на їх збільшення, зростання інвестицій та нарощування обсягу капіталу.

          Відповідно до поставленої мети, а саме, аналіз системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР", було вирішено такі завдання:

          1) розглянуто сутність та зміст організації фінансового менеджменту на підприємстві;

          2) виділено об'єкти та функції організації фінансового менеджменту на підприємстві;

          3) простежено механізм та загальні правила фінансового менеджменту на підприємстві;

          4) дано загальну характеристику організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          5) досліджено існуючу систему організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          6) виділено ключові проблеми та напрямки вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          7) розроблено пропозицію щодо вдосконалення організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          8) розроблено заходи щодо впровадження розроблених пропозицій у систему організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору;

          9) оцінено розроблену пропозицію щодо вдосконалення системи організації фінансового менеджменту на підприємстві ІТ-сектору.

          Аналіз існуючої системи управління фінансами допоміг виявити слабкі сторони підприємства та розробити рекомендації, які допоможуть покращити фінансовий стан ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР".

          Було проведено стислий фінансовий аналіз, дані якого використовуються для оцінки фінансових результатів, економічної рентабельності, виходячи з реальних умов господарської діяльності та наявності власних та позикових ресурсів.

          При вирішенні завдань оцінки системи управління фінансами ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" було виявлено, що у підприємства різко зросла дебіторська заборгованість та зменшилася сума власних коштів, що для підприємства є негативною тенденцією. Також на підприємстві відсутня чітка система управління фінансами.

          При вирішенні завдання розробки заходу щодо вдосконалення системи управління фінансами ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" показано, що для підтримки та покращення фінансового стану підприємства необхідно запровадити посаду фінансового менеджера, щоб більш конкретно та детально вивчати проблеми фінансового стану підприємства, а також розробляти заходи щодо покращення фінансової діяльності ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". Також на підприємстві необхідно скласти платіжний календар, щоб контролювати стан розрахунків з постачальниками та замовниками, що допоможе максимально забезпечити необхідну абсолютну ліквідність грошового потоку підприємства, тобто його платоспроможність у рамках короткострокового періоду. Ще одним заходом рекомендованим для покращення фінансового стану ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" є проведення інвентаризації для виявлення обладнання, що неефективно використовується, і подальшого його продажу.

          При вирішенні завдання оцінки економічного ефекту запропонованих заходів щодо покращення фінансового стану підприємства ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" було виявлено, що запропоновані заходи покращують систему управління фінансами на підприємстві. Цю тенденцію демонструє зростання різних коефіцієнтів ліквідності.

          Таким чином, завдання вирішено у повному обсязі, мети досягнуто – після проведення запропонованих операцій підприємство стане більш фінансово-стійким.

          У ході написання цієї роботи було викладено матеріал, що описує сутність, методи, інформаційну базу фінансового аналізу, а також представлено методику розрахунку показників аналізу з використанням реальних даних підприємства ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". На основі дослідження діяльності ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" за 2019-2021 роки. розроблено реальну картину фінансового стану підприємства та її зміна протягом трьох останніх років.

          У першому розділі роботи були досліджені тенденції фінансового менеджменту в цілому. Розглянуто загальні тенденції фінансового менеджменту та встановлено, що спостерігається, що в Україні відбувається загальне зниження ключових показників.

          Другий розділ присвячено розгляду існуючої системи управління фінансами на підприємстві ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". Наведено економічну характеристику підприємства, проведено аналіз його платоспроможності та оцінку фінансової стійкості. Також виявлено існуючі проблеми управління фінансами на підприємстві ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР".

          У третьому розділі роботи винесено пропозиції щодо поліпшення системи управління фінансами на підприємстві, запропоновано заходи щодо поліпшення фінансової діяльності підприємства та здійснено розрахунок їх ефективності.

          Для покращення фінансового стану підприємства необхідно:

          - запровадити посаду фінансового менеджера;

          - розробити платіжний календар;

          - провести інвентаризацію;

          - укласти договір із факторинговою службою.

          Результати фінансового аналізу дозволять своєчасно виявляти ризики підприємства та знайти шляхи підвищення ефективності прийняття рішень, що призведе до успішного функціонування ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР". Розроблені заходи щодо покращення фінансового стану ТОВ "ІТ-ІНТЕГРАТОР" можуть бути застосовані на даному підприємстві, а також на інших підприємствах зі схожим видом діяльності.


БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК

 

          1. Сирота С.А., Кельчевська, Н.Р. Фінансовий менеджмент. Підручник. 2-е видання. Дана, 2014. 516 с.

          2. Шапчук H.A., Терентьєва Л.Д. Трактування фінансового менеджменту в зарубіжній та вітчизняній навчальній літературі: порівняльний аналіз. Фінанси та кредит. 2010. № 44. с.2-8.

          3. Бланк І.А. Енциклопедія фінансового менеджменту. Концептуальні засади фінансового менеджменту. Одеса. 2018, 415 с.

          4. Ковальчук В.В. Курс фінансового управління: підручник. Київ. 2018. 386 с.

          5. Іоненко А.Ф. Фінансовий аналіз: навч. За ред. А.Ф. Іоненко Н.М. Київ.  2016. 526 с.

          6. Поляк Г.Б. Фінансовий менеджмент. Київ. 2019. 315 с.

          7. Балабанчук І.Т. Фінансовий менеджмент: підручник. Київ. 2019. 259 с.

          8 Білих Л. П. Реструктуризація підприємства: Навчальний посібник. Київ: ЮНІТІ, 2014. 511 с.

          9. Литовський А.М. Фінансовий менеджмент: конспект лекцій. Тернопіль: Вид. ТНПУ. 2018. 218 с.

          10. Зайка В.П. Огляд наукових напрямів та системна парадигма у фінансовому менеджменті. Фінанси та кредит. 2017. № 11. с. 56-63.

          11. Визначення та принципи організації фінансового менеджменту [Електронний ресурс]. Режим доступу URL: http://www.km.uа/referats/9 (дата звернення 29.11.2022)

          12. Суб'єкти та об'єкти фінансового менеджменту [Електронний ресурс]. Режим доступу URL: http://pravo.studio/knigi-finansovyiy-menedjment/subyektyi-obyektyi-finansovogo-47764.html (дата звернення 29.11.2022)

          13. Цілі та завдання фінансового менеджменту [Електронний ресурс]. Режим доступу URL:

https://www.intuit.uа/studies/courses/19535/850/lecture/29297 (дата звернення 29.11.2022)

          14. Механізм фінансового менеджменту [Електронний ресурс]. Режим доступу URL: http://1fin.uа/0 (дата звернення 29.12.2022)

          15. Механізм фінансового менеджменту [Електронний ресурс]. Режим доступу URL:

http://www.konspekt.biz/index.php26845 (дата звернення 29.12.2022)

          16. Вакуленко Т.Г. Аналіз бухгалтерської (фінансової) звітності до ухвалення управлінських рішень. Львів: "Видавничий дім Герда", 2010. 288с.

          17. Михальчук Т. Р. Специфіка оцінки дебіторської та кредиторської заборгованості підприємства. Фінансова аналітика: проблеми та рішення, 2014, N № 2 (188). с. 20-30

          18. Деркач Н.Г. Бюджетування у діяльності будівельного підприємства: проблеми та їх практичне рішення. Економіка будівництва, 2015, N N3. с. 28-38

          19. Вовк О.І. Економіка підприємства: Підручник для вузів. Київ: ІНФРА-К, 2012. 416с.

          20. Висоцький Д.А. Аналіз дебіторської та кредиторської заборгованості.

Бухгалтерський облік. 2013. №12. с. 36-37.

          21. Черевко М.Ю. "Організація фінансової служби на великих підприємствах" журнал "Управлінський облік" № 4, 2011 р.

          22. Барабанов О.М. Фінансовий менеджмент: навчальний посібник. 5-те вид., Стер. Київ: КНОРУС, 2012. 380 с.

          23. Гвоздик Б.З. Факторинг: Підручник. Київ: ЕКМОС, 2012. 127 с.

          24. Ковальчук Л.Т. Аналіз та оцінка фінансової стійкості комерційного підприємства Львів, 2012. 256 с.

          25. Грач А.В. Аналіз та управління фінансовою стійкістю підприємства. Київ: Фінпрес, 2012. 380 с.

          26. Андросюк А. Стратегічний ризик-менеджмент: принципи та методики. Київ: ІНФРА-К, 2013. 496 с.

          27. Никитюк Н.А. Аналіз фінансової звітності. Київ: Видавництво «Справа та Сервіс», 2014.

          28. Никитюк Н.А. Комплексний аналіз бухгалтерської звітності. 3-тє вид., Дод. Київ: Видавництво "Справа та сервіс", 2010. 304с.

          29. Дронюк Р.І. Оцінка фінансового стану підприємства. Фінанси. 2011.  №4, с. 15-19.

          30. Петренко Є. Ю. Бухгалтерський облік факторингових операцій в організаціях: автореферат дисертації кандидата економічних наук; Харківський університет споживчої кооперації. 2018

          31. Петряк О.В. Фінансовий аналіз. Київ: Видавництво "Бухгалтерський облік", 2014.

          32. Петряк О.В. Прогнозування дебіторської та кредиторської заборгованості. Бухгалтерський облік. 2012. №10. с. 43-50.

          33. Вітовщик, А.А. Резерви у бухгалтерському та податковому обліку. Київ: Справа та сервіс, 2013.

          34. Жирук О.М. Управління фінансами. Фінансовий аналіз підприємства. Підручник. Київ: ІНФРА-К, 2012. 473 с.

          35. Рогачук Н.І. Основи менеджменту. Київ: Центр, 2011. 432 с.

          36. Земченко Ю. А. Управління оборотним капіталом підприємства лише на рівні елементів оборотного капіталу. Молодий вчений. 2013. №12. с. 293-296.

          37. Бартошик Є.В. Теорія та методологія оперативного обліку та контролю в системі управління будівельною організацією [Текст]: автореф. Дис. Д-ра екон. Наук: 08.00.12. Київ, 2019. 50 с.

          38. Івасенко О.Г. Фінанси організацій (підприємств): навчальний посібник. - 2-ге вид., стер. Київ: КНОРУС, 2013.

          39. Ковальчук В.В. Фінансовий аналіз: Управління капіталом. Вибір інвестицій. Аналіз звітності. Київ: Фінанси та статистика, 2013.

          40 Поляк Н.В. Фінанси підприємств: Підручник для. - 2-ге вид., перераб. і дод. Київ: ДАНА, 2019. 447 с.

          41. Волинець М.В. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник. Київ: ФОРУМ: ІНФРА. 2012. 362 с.

          42. Кузьменко Н.Г. Фінанси та кредит: Підручник. Київ: КНОРУС, 2013.

          43. Лобзенко А. Роль факторингу у розвитку бізнесу. Управління збутом. 2014. №6. с. 66-85.

          44. Стефанчук М.Ю. Ефективність факторингових операцій комерційних банків. Київ: ЮНІТІ, 2014. 186 с.

          45. Скамай Л.Г. Фінанси організацій (підприємств): Підручник. Київ: ІНФРА, 2013.

          46. Любушин Н.П. Аналіз фінансово-економічної діяльності підприємства: Навчальний посібник для вузів. Київ: ЮНІТІ, 2010. 471с.

          47. Данилюк Л.А. Економіка будівельного підприємства: навч. посібник.  Харків: Вид-во ХДУПС, 2013. 156с.

          48. Грос Т. Ю. Фінанси організацій (підприємств): Підручник за напрямом "Менеджмент" та спеціальності "Менеджмент організації". 2015

          49. Макаренко Л. Г. Економічний аналіз в управлінні фінансами фірми: підручник. Київ: Академія, 2012. 392 с. 33.

          50 Герасименко Г.Л. Фінансовий аналіз. Київ: КНОРУС, 2012.

          51. Бердик В.В. Фінансовий аналіз: систем показників та методика проведення. Київ: Вид-во «Економіст», 2014.

          52. Міхненко О. В. Менеджмент у будівництві. Стратегічний та оперативно-виробничий менеджмент будівельної організації: навчальний посібник за спеціальністю "Менеджмент організації"; Державний університет управління. 2011

          53. Нікинський В.Є. Про розподіл прибутку. Офіційні матеріали для бухгалтера, 2013 №2 с. 38.

          54. Патрушина Н.В. Аналіз фінансових результатів за даними бухгалтерської звітності. Бухгалтерський облік. 2010. №5, с. 68-72.

          55 Усик А. М. Договори комерційної діяльності: практичний посібник; Фінанс. ун-т за уряду України. 2015

          56. Устинова К.В. Фінансово-економічний аналіз господарську діяльність комерційних організацій. Київ: "Дашко і Ко", 2010. 120 с.

          57. Наумчук Н.І. Особливості формування обліково-аналітичної системи у будівельних організаціях [Текст]. Успіхи сучасного природознавства. 2018.  №7. с. 72-75

          58. Сало Л.В. Економічний аналіз підприємства: підручник для вишів. Київ: ДАНА, 2012. 360 с.

          59. Пучок С. І. Фінансовий менеджмент (фінансовий аналіз): навчальний посібник; Міністерство закордонних справ України. Інноваційна освітня програма. 2011

          60. Шпанчук А.Р. Менеджмент. Нормування та управління виробничими запасами та оборотними засобами підприємства. Навчальний посібник: Економіка, 2010. 358 с.

          61. Туровець О.Г. Організація та управління підприємством: Навчальний посібник. Київ: Видавництво РОІР, 2015. 28 с.

          62. Ружанська Н.В. Особливості розрахунку ефекту фінансового важеля у практиці фінансового менеджменту. Фінансовий менеджмент. 2012. №3.

          63. Савицька Г.В. Аналіз господарську діяльність – 4-те вид., перераб. І дод. Харків: ТОВ "Нове знання", 2010. 688 с.

          64. Баран Н.П. Фінансовий менеджмент. Київ: Фінанси, ЮНІТІ, 2010. 495 с.

          65. Іоненко А.Ф. Фінансовий аналіз: Навчальний посібник. Київ: ДАНА, 2012. 624 с.

          66. Бандура І.В. Економіка підприємства: Навчальний посібник. Київ: Фінанси та статистика, 2010. 404 с.

          67. Сокол Л.С. Фінансовий стан підприємства: оцінка та моделювання механізму управління. Довідник економіста. № 9, 2010. с. 35-38.

          68. Бучук Т.Г. Інноваційне корпоративне управління за умов протизатратної моделі господарювання. Економіка сталого розвитку. 2013. №2.

          69. Токаренко Г.С. Організація контролю результатів фінансово-господарську діяльність підприємства. Фінансовий менеджмент. 2012. - №10.

          70. Степаненко Ю.М. Аналіз фінансової складової діяльності підприємства. Київ: Альфа-Прес, 2015.

          71. Фрідман А.М. Фінанси організації (підприємства). Київ: Дашков та Ко, 2011.

          72. Негачук О.В. Методика фінансового аналізу діяльності комерційних організацій. Київ: ІНФРА, 2013. Оцінка нових видів ризиків у фінансовому менеджменті. Фінансовий менеджмент, 2015, N № 6. с.17-28

          73. Ланевич Є. В. Фінансовий менеджмент в умовах зміни курсів валют. Фінансовий менеджмент, 2014, N № 2. с. 3-13

          74. Гончарук О.В. Управління підприємством. Навчальний посібник. Львів: Дмитро Буланін, 2014.

          75 Яремчук А.І. Кредитування малих та середніх підприємств: зарубіжний та російський досвід. Київ: Довідники, 2013.

          76. Нагорний С. Г. Аналіз фінансової звітності. Фінансовий менеджмент, 2014, N № 2. с.117-140

          77. Юдчук Л.М. Бухгалтерська звітність організації як джерело інформації для фінансового аналізу. Журнал «Фінансовий менеджмент», 2013 № 1.

          78. Загатюк Л.Р. Фінансовий менеджмент: навчальний посібник. Харків: Світ друку, 2013.

          79. Про затвердження Положення з бухгалтерського обліку «Облік договорів ІТ» (ПБО 2/2018) [Електронний ресурс]: затв. Наказом Мінфіну України від 6 липня 2019 р. № 43н. Доступ із справ. Правова система «Консультант Плюс».

          80. Про затвердження Положення з бухгалтерського обліку «Бухгалтерська звітність організації» (ПБО 4/19) [Електронний ресурс]: затв. Наказом Мінфіну України від 6 липня 2019 р. № 43н. Доступ із справ. правової системи «Консультант Плюс»

          81. Служба державної статистики [Електронний ресурс]: ІТ - Режим доступу: http://www.gks.uа/wps/wcm/connect/_main/statistics/enterprise/bu ilding/ (дата звернення: 30.11.2022 р.)

       82. Територіальний орган служби державної статистики [Електронний ресурс]: ІТ - Режим доступу: http://hakat.gks.uа/ (дата звернення: 30.11.2022 р.)

          83. Міністерство цифрової трансформації [Електронний ресурс]: ІТ - Режим доступу: http://minstroy19.uа/ (дата звернення: 30.11.2022 р.)

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Сервис звонка с сайта RedConnect